top of page
katkaarnoldova_photo_NEW-6642.jpg

Vinyása jóga

Vinjása jóga je dynamický styl, který si zakládá na plynulosti pohybu. Někdy je vinjása označována také za flow, tok pohybu, na vlně dechu. Pozice jsou poskládány do sekvencí tak, aby na sebe logicky navazovaly. Mezi jednotlivé sekvence je vložený dynamický přechod (odskok, proskok, odkročení, chaturanga). Tímto způsobem se tělo po celou dobu udržuje zahřáté a praktikující se často i velmi zapotí. Elementem této praxe je oheň. Vinjása jóga je výborným prostředkem pro získání flexibility stejně jako síly. Zároveň je často označována za meditaci v pohybu. Díky soustředěnosti a pečlivému provádění pozic a pohybů totiž dochází k utlumení vnějších podnětů a naše mysl tak může spočinout v přítomném okamžiku.

Co vás na lekci vinyása jógy čeká

Na začátku lekce se lehce zklidníme, naladíme se na nadcházející praxi a chvíle, kdy se budete soustředit jen na vás. Naladíme se na svůj dech a upokojíme naši mysl. Příjemně se protáhneme, abychom rozcvičili všechny klouby v těle a praxe pro nás byla příjemnější.

Nedílnou součástí lekce jsou pozdravy slunci, které ve vás rozproudí energii a zahřejí vaše tělo pro následnou dynamickou část praxe. Těšit se můžete na sekvence, které zahrnují varianty bojovníků a ty budou proloženy dalšími ásanami s předklony, záklony, rotace a také úklony. Čekají vás také pozice na zemi, které vás protáhnou, ale také pomohou budovat pevný střed těla. K lekci power jógy patří také obrácené pozice dle vašich možností. Tím vším posílíme a energizujeme naše tělo, podpoříme naši flexibilitu.

Na závěr si užijete relaxaci, díky které vaše tělo vstřebá veškeré benefity uplynulé praxe. 

Skupinové lekce v Babicích

pondělí a středa

18:30 - 19:30

Soukromé lekce

bottom of page