top of page

Při práci

Samotnému focení či natáčení předchází několikahodinová příprava a to jak sbíráním inspirace tak následné pobíhání po prodejnách. V obchodech mají vybraní profesionální stylisti možnost si zboží na focení vybrat a zapůjčit, někdy i z tzv. showroomů jednotlivých značek. Výběr v obchodech pro sestavení 5 outfitů trvá až 6 hodin a samozřejmostí je výběr přesné velikosti pro modelku nebo zákazníka. Často mezi obchody ujdu a najedu spoustu kilometrů a přenáším několik kilogramů oblečení a doplňků. Když přijedu domů, tak si jednotlivé outfity připravím, finálně se rozhodnu pro nejlepší kombinace a vše připravím na focení.

 

Na focení přijedu s plným autem připravených outfitů včetně případných náhradních variant. Příprava a styling modelky pro jeden outfit včetně focení může zabrat i hodinu a půl. Focení 5 outfitů tak při přecházení na různé lokace trvá celý den. Další den vyrážím do obchodů opět a jednotlivé části vracím zpět. Práce na jednom editorialu s pěti outfity tak trvá přibližně 3 dny.

 

Jsem nezávislá stylistka a jednotlivé kousky vybírám tam, kde se mě pro dané téma nejvíce líbí a jsou blízké mému vkusu a stylu. Tématické focení často ukazuje pestrost kombinací, různé styly, barvy, s možností použití pro různé příležitosti.

bottom of page