top of page

ZE ŽIVOTA: Jaký byl rok 2019


Rok 2019 si zaslouží malé ohlédnutí a shrnutí. I když je už v podstatě konec ledna nového roku, nikdy není pozdě na malou rekapitulaci. Byl to rok větších i menších výzev, zajímavých projektů i potkávání nových lidí.

Osobně nejsem moc typ člověka, co se zásadně ohlíží zpět, nejsem zvyklá rekapitulovat, ale když jsem si uvědomila, co všechno se v roce 2019 po pracovní stránce stalo, nedá mi to, se o to s vámi trochu podělit. Snažila jsem se pravidelně plnit sociální sítě aktualitami, ale možná v tom všem něco zapadlo. Všechny fotky by vydaly na jedno velké fotoalbum, takže tu mám pro vás malý průřez.

Hned v lednu jsem připravovala styling pro českou kampaň Kérastase a jejich nový produkt Blond Absolu a měla možnost tak oblékat třeba stylovou Inu T, zpěvačku a herečku Marianu Prachařovou, nebo slovenskou zpěvačku Emmu Drobnou. Vzniklo z toho tolik skvělých fotek, že to byl úžasný start do nového pracovního roku a to správné „nakopnutí“.

V lednu začala i spolupráce s magazínem Marianne, ze které se těším stále a je to jedna z nejmilejších redakcí, kterou jsem potkala. Holkám za to všechno moc děkuji, protože práce je tu opravdu rozmanitá a ženy, které oblékám, inspirativní. Například Bára Kodetová, Ljuba Krbová, Nora Fridrichová, ale také krásné beauty projekty.

Pokud zůstanu u magazínů, pracovní výzvou pro mě byla i nová spolupráce s časopisem Maminka. S ním přišel i styling dětí a těhotných maminek. V mé práci se prostě je stále co učit a jsem ráda, že díky těmto focením, je ještě rozmanitější. A k tomu všemu moje první „velká“ obálka – Sandra Nováková se synem na coveru listopadového čísla!

Únor, březen a duben byl hodně ve znamení zimy a natáčení filmu Špindl 2, kam jsem připravovala kostýmy pro všechny herce a starala se i o komparzisty. Upřímně musím říci, že to byly nejnáročnější 3 měsíce, které jsem zatím zažila. Ale naučilo mě to mnoho nového a zjistila jsem, jak moc je rozdílná práce na filmu oproti tomu, čemu se věnuji každý den.

S létem přišla již po druhé na řadu Česká Miss a s tím styling finalistek, soustředění a vše to vyvrcholilo samozřejmě finálem, které jsem si oproti loňskému roku, tentokrát užila z hlediště. Klárce a Karolíně gratuluji k úspěchům na světových soutěžích, ať se daří i nadále.

Děkuji i za krásnou práci pro Nadační fond Veroniky Kašákové, proměny dětí a tet z dětských domovů z celé republiky je krásný projekt, který je jen jeden z mnoha. Veronika se věnuje velkému množství dalších věcí, které souvisí právě s dětskými domovy a těmi, kteří jsou již dospělí a mohou jej opustit. Dělat jim radost a vidět, jak si změn užívají, je vždy dojemné a je to pro nás všechny velká odměna.

Nebylo by to ale léto bez Filmového festivalu v Karlových Varech. I letos jsem se tam vypravila ne jen za zábavou, ale hlavně pracovně, a to s ELLE Beauty Lounge. I když je to dlouhých a náročných 11 dní, vždy to uteče a zůstanou jen dobré vzpomínky krásné výstupy ve formě fotek a videí. Práce s módní ředitelkou ELLE Lenkou Kermes je vždy inspirativní a jsem ráda, že spolupráce pokračuje i nadále a já mám možnost pomáhat jí i na foceních pro samotný magazín ELLE.

Do toho všeho pokračuje spolupráce s online magazínem Proženy.cz, Galerií Harfa, pro které spoluvytvářím magazín, starám se i o módní rubriku časopisu Europark a měla jsem možnost pomoci s šatníkem a nákupy tolika ženám a mužům! Vážím si každého, kdo mi důvěřuje a mohla jsem je nasměrovat k jejich novému, či jen vylepšenému stylu.

V neposlední řadě je to má osobní klientela, člověk by řekl obyčejné ženy, muži, prostě žádné celebrity, kteří si mě najdou na webu, sociálních sítích, nebojí se a jsou připraveni společně pracovat na jejich image. Pomáhala jsem se šatníkem řadě různých ředitelek, manažerů a manažerek, obchodních zástupců, programátorů, obchodníků, bankéřů i pojišťováků, společně chodíme i nakupovat a vybírat ty nejlepší kousky a to ne kvůli jejich okolí, ale proto, aby se cítili dobře, pohodlně s ohledem na jejich životní styl. Mám vždy dobrý pocit, když mě poté volají a sdílejí zpětnou vazbu, kterou upravené nebo nové outfity ovlivňují jejich pocity, ale i reakce jejich okolí.

Také děkuji těm, pro které jsem měla tu čest připravit styling na větší společenské akce – Renata Langmannová, Nikol Švanterová, Hana Vágnerová, Lea Šteflíčková – je mi vždy potěšením!

Další velké poděkování patří také všem značkám, se kterými mohu spolupracovat a lidem, díky kterým je to, co dělám, možné a bez jejich pomoci bychom se často nemohli hnout z místa.

Doufám, že rok 2020 bude pracovně neméně úspěšný a plný nových příležitostí. A to nejen pro mě, ale i pro vás všechny!

Foto: mé osobní, proženy.cz, elle.cz, Marianne, Kérastase CZ

52 zobrazení0 komentářů
bottom of page