top of page

NEWS: H&M Conscious Exclusive

Z nové kolekce Conscious Exclusive od H&M je už naplno cítit léto a teplé počasí. Jak by ne, když její design je inspirován Azurovým pobřežím jižní Francie. Každoročně patří tyto speciální kolekce k mým favoritům a letos to není jinak.

Kousky v kolekci jsou velmi rozmanité, najdete v ní plavky, lehké letní šaty vhodné na procházky po pláži, něco pro každodenní nošení, ale také okázalé večerní šaty a nádherné doplňky. Hlavními barevnými tóny jsou smetanová, bílá, modrá a také mozaikové vzory.


Celá kolekce bude v prodeji na webu www.hm.com a to od zítřejších 9:00!

Materiály a jejich zpracování jsou v této kolekci velmi zásadní a vždy se snaží přijít s inovacemi. Byly v ní použité zbytky materiálů z předchozích kolekcí, včetně organického hedvábí, recyklovaného polyesteru - taftu a recyklovaných skleněných korálků.


"Poprvé je v kolekci uveden také denim vyroben ze 100% nebarvené organické bavlny z textilie, která je recyklovatelná a má nižší enviromentální dopad, protože její výroba minimalizuje používání chemikálií a zjednodušuje opětovné zpracování vody." - H&M

A jaké jsou další materiály, které v kolekci najdete?


Recyklovaný polyester RENU je z procesu oděv-za-oděv a využívá tedy textilie z oděvů, které byly vyhozeny, vyřazeny a z nich jsou vyrobené nové.

Nový materiál VEGEA, což je veganský materiál, který je částečně vyroben z dalších produktů výroby vína, jako vyřazené vinné slupky, stonky a semínka. Ty jsou přeměněny v alternativu kůže.

ECONYL byl použit již v minulé kolekci, tedy je to nylon vyrobený z již nepoužitelných rybářských sítí.

Dost bylo teorie, teď už se jen pokochejte těmi krásnými kousky. A jaké jsou ty moje oblíbené? Od první chvíle, kdy jsem zahlédla na focení tmavě modré dlouhé večerní šaty, jsem se zamilovala. Ano, asi je není možné využít tak často, ale proč nemít jedny večerní šaty ve skříni? Nepotřebuji si na každou událost půjčovat nějaké nové a u těchto si dokážu představit, že v nich vyrazím hned několikrát.


V létě obecně mám ráda šaty, i ty delší, protože příjemně ovívají nohy, naopak ty kratší jsou skvělým kouskem přes plavky, místo průhledných kaftanů a různých přehozů. Takže i ty méně formální kousky z této kolekce si dokážu představit, že se k nim budu v létě ráda vracet.

Určitě budu přemýšlet na klasickou bílou košilí a krémovými jeansy, které mají rovný střih a ten jsem si v poslední době dost oblíbila. A také černé tílko, které vypadá ze předu nenápadně, ale záda jsou řešená více, než zajímavě.


Co vy na kolekci říkáte? Pořídíte si nějaký ten kousek?


Foto: H&M

95 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page