top of page

NEWS: Kolekce Reserved Re.Design


Značku Reserved, která pochází z Polska, netřeba dlouze představovat. Několikrát do roka uvádí speciální kolekce. Jedna z nich se jmenuje Re.Design a již brzy bude v prodeji její verze pro období podzim/zima 2018/2019.

Osobně mám značku Reserved velmi ráda a také po jejích produktech často sahám i na focení. Kolekce Re.Design bývá vždy už na první pohled odlišná a to mě na ní právě nejvíc baví!

Hlavním motivem poslední kolekce Re.Design pro období podzim/zima 2018/2019 je cesta a s ní spjatá neodolatelná potřeba objevovat a sbírat nové zážitky. Reserved na této cestě putuje přes tři hlavní místa, která svou jedinečností značně ovlivnila prvky kolekce.

Výchozím bodem cesty není žádné jiné místo než neustále se měnící Varšava. V projektu Re.Design je energie a tvořivost této metropole symbolizována kombinací klasických kusů jako jsou kabáty a bundy s moderními kousky jako jsou streetwear džíny, jumpery s maxi průstřihy a originální šátky.

Klidné útočiště najdou účastníci této dobrodružné expedice obklopeni jedinečnou přírodou a typickými dřevěnými chatkami v hlavním městě polských Tater Zakopane. Tamní styl se šindelovými a diagonálně uspořádanými deskami je reflektován použitými vzory a materiály jako jsou vysoce kvalitní teplé pleteniny a manšestr, jedna z dominantních tkanin Re.Designové kolekce.

Cesta končí ve vzrušující Gruzii, zemi na okraji starého kontinentu, kde se evropská kultura po celá staletí harmonicky propojovala s vlivy Ruska, Asie a Orientu a vytvořila tak jedinečnou směs, která inspiruje návrháře po celém světě. Motivy Re.Design kolekce vycházejí ze vzorů tkanin a koberců, ručně vyrobených tamními umělci a z lidových řemesel a děl primitivistů z 19. století, jako je Niko Pirosmani, jehož obraz definoval barevnou paletu kolekce. Ta se skládá z teplých odstínů tmavě modré, béžové, hnědé a zelené v kombinaci s vínovou a cihlově červenou, zdůrazněnou žlutými až zlatými tóny v kontrastu s bílou barvou.

V kolekci najdete skvělé pleteniny - jak klasické svetry, tak i prodloužené kardigany. Skvělé jsou také kabáty - ten ve vínové barvě prostě skvělý. V nabídce jsou také šaty, jeansy ale třeba i kalhoty z přírodní kůže. Myslím, že každý si vybere to své, co myslíte?

Kolekce je k dostání online na reserved.com a ve vybraných prodejnách.

Foto: Reserved

118 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page