NEWS: Cannes 2018


U módy z červeného koberce zůstaneme. Tentokrát jsem se ale zaměřila na právě probíhající filmový festival v Cannes. Ani tu není o krásné róby nouze.

Kdo zazářil na Azurovém pobřeží?

Festival v Cannes je jedním z nejstarších vůbec (první ročník se konal v roce 1946) a v jeho průběhu se právě na francouzskou riviéru soustředí pozornost médií ze všech koutů světa.

Není se čemu divit, koncentrace světových hvězd je každoročně velká. Určitě tomu přispívá samotné prostředí jižní Francie, kde je v tuto roční dobu velmi příjemné počasí a přírodní i městské scenérie jsou jednoduše kouzelné.

A teď už k samotné módě. Ta je tu všudypřítomná, ale na červeném koberci hraje prim. U mě zatím vede Julianne Moore v úchvatných červených šatech značky Givenchy. Krásné kousky z dílny Chanel vynesly Chloé Sevigny a Penelope Cruz.

Jako fanoušek módního domu Christian Dior se vždy těším právě na jejich modely a ani tentokrát nejsem zklamána. Lupita Nyong'o je v bílých šatech nepřehlédnutelná, Kiko Mizuhra vynesla úchvatné metalické šaty a krémová róba Carey Mulligan je ukázka čisté a krásné krejčoviny.

Za pozornost rozhodně stojí i ty ne úplně "red carpet" momenty. Opět tu máme Penelope Cruz, jejíž šaty z dílny Ralph Lauren jsou skvělou inspirací pro letní dovolenkový outfit. A vždy perfektní Jessica Chastain oblékla příjemnou variaci na "malé černé" značky Wolk Morais.

Cate Blanchett, která je letošní prezidentkou poroty a jednou z nejvýraznějších hvězd, oblékla barevné šaty z dílny Mary Katrantzou. Amber Heard nádherné šaty značky Valentino, které mají tedy na můj vkus až příliš úsporný živůtek, který si ale ona může dovolit (a taky si ho patřičně vynese). Irina Shayk zvolila šaty z řetězce Twinset a Josephine Skriver světlounce modré asymetrické šaty Giambattista Valli.

Který z modelů je ten váš nej?

foto: harpersbazaar.com

#šaty #inspirace #jaroléto2018 #Cannes