NEWS: Met Gala 2018


Met Gala patří mezi každoročně nejsledovanější módní akce. Jedná se o nejopulentnější přehlídku toho nejlepšího, co umí módní domy vytvořit. Fantazii se meze nekladou a ne jinak tomu bylo letos! Pojďte se společně se mnou podívat na to nejlepší, co bylo tento rok k vidění.

The Costume Institute Gala, které se koná v Metropolitan Museum of Art v New Yorku, založila Eleanor Lambert již v roce 1948. Cílem této akce bylo získat prostředky od té největší místní smetánky.

Dnes se jedná o akci, která je spojena s velkolepým zahájením nejnovější výstavy právě na tomto místě a k vidění jsou zde ty nejzářivější celebrity z celého světa. S ohledem na téma výstavy je zadán i dress code a akce.

V minulém roce to bylo například Manus x Machina, v dřívějších letech třeba Punk nebo inspirace Čínou. Letos se výstava jmenuje Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination, takže móda byla ve znamení spojení člověka a náboženství.

Od roku 1995 nemá organizaci akce v rukou nikdo jiný, než šéfredaktorka americké Vogue - Anna Wintour (ta letos oblékla šaty z dílny Chanel). Vstupenka na tuto akci se pohybuje od 25 000 dolarů až po astronomických 275 000 dolarů za samostatný stoleček. Nicméně ani tento "poplatek" vám nezajistí vstup na akci - Anna Wintour finálně odsouhlasuje každého člověka na guest listu.

Met Gala se koná vždy první pondělí v květnu a začíná koktejlovou hodinkou, která je spojena s příchodem hostů po červeném koberci, mají prostor si prohlédnout výstavu před slavnostní večeří.

O samotných přípravách akce vznikl zatím jediný dokument, pojmenovaný příznačně The First Monday In May. Ten vám nechá nahlédnout pod pokličku organizace ročníku 2015, který nesl název China: Through The Looking Glass.

Nyní se konečně dostaneme k samotné módě z letošního ročníku! S ohledem na téma, se často objevovaly aplikace ve vlasech a na hlavě, inspirované svatozáří. Nechyběly kříže a křížky jak na látkách, tak na špercích.

Objevilo se i mnoho krásných rób, jenž by se daly vynést na jiné akce, ale chyběl v nich prvek náboženství.

Bezpochyby (a rozhodně právem) královnou Met Gala 2018 byla herečka Blake Lively, která vynesla šaty Versace, na kterých se pracovalo 600 hodin. Oblékala se do nich v najatém mikrobuse - protože by se jednoduše do žádného menšího vozidla nevlezla. A myslím, že letos se ve spojení s Met Gala bude mluvit právě jen o ní!

Sarah Jessica Parker v Dolce&Gabbana

Sarah Paulson v Prada

Rosie Huntington-Whiteley v Ralph Lauren

Rita Ora v šatech Prada

Madonna a Jean Paul Gaultier

Lily Collins v Givenchy

Katy Perry v šatech (a hlavně křídlech) Versace

Kate Bosworth v Oscar de la Renta