TREND: Boty jaro/léto 2018


Trendy v obuvi patří mezi nejvíce sledované a každou sezónu velmi očekávané. Mám pro vás ty nejvýraznější - a to více i méně nositelné. Ale myslím, že každý si dokáže vybrat to pravé pro sebe.

Začneme s jednodušším trendem, na který není třeba zásadní odvahy - výrazné barvy. V oblečení nám v tomto období vládnou pastelové odstíny a co se týče obuvi, můžete přitlačit a sáhnout po sytých odstínech. Podobné boty vám dokáží rozzářit outfit. Rozhodně ale doporučím už k nim neladit kabelku - nechte boty plně vyniknout! Podobné kousky najdete třeba v Reserved, TopShop nebo H&M.

Návrháři hlásí ve velkém návrat ponožek a to v podstatě v kombinaci s každými botami - proto jim patří místo právě mezi trendy v obuvi. Fungují tu jako doplněk, proto by mezi ponožkami a botami mělo být nějaké pojítko - barva nebo vzor. Každopádně jak může tento trend vypadat zábavně, je velmi tenká linie mezi stylovostí a nevkusem. Jemnější ponožky najdete v Calzedonii , ale také v Zaře nebo Lindexu.

Peříčka již nepatří jen na boa a boty ve stylu budoir! Budou vám stejně dobře sloužit na večerní příležitosti a k party outfitům, ale také na běžné chození. V tom druhém případě je lepší zvolit modely bez podpatků, i třeba jen pantofle.

Jedním z nejvýraznějších trendů jsou futuristické botasky - někde nazývané jako "ugly shoes". Celé šílenství odstartovala Balenciaga, jejíž botasky jste již určitě na nějakém obrázku, nebo osobnosti ze světa módy viděli. Letos se svým výrazným modelem přišel Louis Vuitton a mnoho dalších. Vybírejte s rozmyslem a vědomím, že to může být skutečně jen trend na jednu, či dvě sezóny. Umírněnější (a levnější) modely najdete třeba v Zaře nebo Mangu.

Průhledné materiály vládnout této sezóně. Najdete je na kabelkách, pláštích a samozřejmě botách. Velká většina modelů, které s plastovými prvky najdete, jsou veskrze jednoduché, což vám dává velkou příležitost pohrát si se zbytkem outfitu - ten může hýřit barvami, nebo být podobně minimalistický, jako boty. Hledejte je v Zaře, Mangu nebo u značky Steve Madden, která je v dostání na eshopu asnwear.cz

Méně je více? Tak tentokrát na tuto poučku zapomeňte! Zdobení na botách má tuto sezónu zkrátka zelenou. Na výběr máte z nepřeberného množství barev a materiálů. Již od zimy jsou stále populární perličky na všechny způsoby a evergreenem jsou kamínky. Tak se nebojte odvázat!

Foto: Archiv firem Zara, Mango, TopShop, H&M, Reserved, Calzedonia, Steve Madden; whowhatwear,co.uk

#trend #inspirace #jaroléto2018 #nákupy #novinka

25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše