top of page

NEWS: Inspirace Asií - to je kolekce H&M Studio


Jednoduché linie s uvolněnými prvky, případně celoplošné potisky. Právě taková je nová kolekce H&M STUDIO. Díky své stylové čistotě velmi nositelná a jistě snadno kombinovatelná s obsahem vaší skříně. Měla jsem tu čest se zúčastnit jejího představení v Praze a přináším vám tak dnes pohled na to, jak vypadá.

Pro sezónu SS18 se H&M STUDIO vypravilo do Japonska – od městské dynamiky Tokia až po folklórem naplněnou krajinu a velkolepost Kjóta.

Klíčovou inspirací pro H&M Studio SS18 je především japonský minimalismus a jemná elegance to vše lehce doplněné prvky pracovních oděvů. U dámské linie najdete splývavé dlouhé šaty, lehké tuniky nošené přes kalhoty, prvky uniformy a výrazné pleteniny. Zatímco pánská linie vyzdvihuje klasické kousky, jako jsou saka, košile a svetry s kulatým výstřihem, tím, že si pohrávají se siluetami, barvami a vysoce kvalitními látkami.

I když mám osobně ráda spíše jednobarevné modely bez výrazných potisků, v této kolekci mne naopak zaujaly právě kusy barevnější. Potisky v této kolekci jsou inspirovány skutečnými znaky japonského písma, což jim dodává sice grafický, ale na druhou stranu v podstatě jemný vzhled. Dlouhé červené šaty jsou úžasné a přesně si v nich dokážu představit trávit velkou část léta v horkých městských ulicích - díky materiálu budou příjemně vlát a bude v nich příjemně.

Velmi se mi zalíbili i jednodílné plavky, ale také jednoduché bílé šaty. Přiznám se, že velkou část kolekce bych si bez problému dokázala představit ve svém šatníku. A pokud i vy máte rádi minimalismus s občasným výrazným prvkem, bude pro vás tato kolekce jako dělaná!

Vstup této kolekce do prodeje se nezadržitelně blíží. A to hned ve dvou vlnách - první bude spuštěn prodej online na webových stránkách hm.com a to ihned po přehlídce, která se koná 28. února 2018 v prostorách Musée des Arts Décoratifs v Paříži - značka H&M je sponzorem výstavy o Japonsku konané právě na tomto místě. V České republice bude k dostání hned 1. března 2018 a to na prodejně v Praze v ulici Na Příkopě 19-21.

Foto: H&M

44 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page