top of page

NEWS: Dyrberg Kern kolekce jaro/léto 2018


Šperky k módě neodmyslitelně patří. Každý outfit dokážou povznést a doladit, ale také je můžete nechat vyniknout naplno a dát jim hlavní roli. Jen před pár dny firma DYRBERG/KERN představila novou kolekci na nadcházející jaro/léto. Já u toho nechyběla a přináším vám pohled na tuto krásu!

Hlavní inspiraci našli návrháři značky Gitte Dyrberg a Henninga Kern v severní Africe, konkrétně v marocké zahradě Majorelle. Dům se zahradou, situovaný do srdce Marrákéše, byl ve 20. letech minulého století navržen francouzským malířem Jacquesem Majorellem. Zvláštní odstín modré, kterou tento umělec k dekoraci domu a zahrady použil,nese od té doby jeho jméno: „Bleu Majorelle“.

V roce 1980 převzal zahradu a dům módní návrhář Yves Saint Laurent (o kterém jsem psala v jednom z předešlých článků odkaz naleznete zde). Zde, v této své oáze, odpočíval pod stínem stromů jinanu a načerpával inspiraci pro svou tvorbu. Miloval toto místo. Po smrti byl jeho popel rozprášen po zahradě.

Šperky z nové kolekce DYRBERG/KERN nesou motivy vycházející z této zahrady i samotného Maroka – tvary listů jinanu a kaktusů, ušlechtilé kameny, zdobné třásně a pestré letní odstíny od kobaltově modré, přes červenou, oranžovou, fialovou, zelenou až po kanárkově žlutou.

V kolekci značky najdete i kusy, které jsou jejich klasikou a nepodléhají tolik aktuálním trendům. Jako jsou jednoduché náušnice, hodinky ale třeba také kolekce Compliments - kde najdete náramky a prstýnky, které si můžete sama dotvářet různými ozdobami.

Barvami zářící kolekce pro jaro a léto 2018 je k dostání od února v prodejnách MIЯROR v Arkádách Pankrác, Metropoli Zličín, Olympii Brno a na www.mirrorshop.cz.

Foto: DYRBERG/KERN

#šperky #novinka #kolekce #jaroléto2018

62 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page