top of page

News: H&M Consicous Exclusive kolekce


Jako každý rok, tak si i letos módní řetězec H&M připravil speciální kolekci CONSCIOUS EXCLUSIVE, která se nese ve znamení inovace v udržitelné módě. Jedná se již o sedmou kolekci s tímto zaměřením a vzdává poctu hnutí Umění a řemesla ve Švédsku a přináší nové recyklované materiály, jako jsou recyklované stříbro či ECONYL® - 100% regenerované vlákno z rybářských sítí a jiných nylonových odpadů.

Kolekce CONSCIOUS EXCLUSIVE 2018 čerpá inspiraci v tvůrčím domě švédských umělců Karin a Carla Larssonových z 19. a začátku 20. století. Překrásné obrazy a tapisérie chaty Lilla Hyttnäs převedl tým návrhářů CONSCIOUS EXCLUSIVE do současné úchvatné kolekce nádherně zpracovaného dámského oblečení, bot a doplňků vyrobených z udržitelných materiálů.

Společnost H&M s potěšením oznamuje, že vedle materiálu TENCEL™, recyklovaného polyesteru a biolnu, zavádí do této řady materiál ECONYL® a recyklované stříbro. ECONYL® byl vetkán do jemné průhledné tkaniny s poutavou výšivkou použité na překrásné bílé krajkové svatební šaty nebo přetvořen do romantických tmavých šedomodrých krajkových minišatů s dlouhým rukávem. Recyklované stříbro se zase objevuje v jemných špercích inspirovaných hnutím Arts and Crafts navržených jako součást této kolekce.

Kampaň ke kolekci H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE nafotil světoznámý fotograf Mikael Jansson. Můžete v ní vidět známé tváře jako Aamito Lagum, Giedrė Dukauskaitė nebo světově proslulou top modelku Christy Turlington Burns, zakladatelku organizace Maternal Health, Every Mother Counts. "Díky spolupráci na kampani H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE jsem se naučila hodně zajímavých věcí o udržitelných materiálech, a taky jak daleko jsme se v této oblasti už dostali. Jsem z toho nadšená! Jsem moc ráda, že jsem dostala tuto možnost. Kolekce je navíc neskutečně ženská a elegantní," říká Christy.

Já jsem měla již tu čest se osobně s několika kusy z této kolekce seznámit musím říci, že je to opravdu nádhera. Krásné ženské střihy a jemné vzory. Rozhodně si tuto kolekce nenechte ujít, je v prodeji od 19. dubna 2018 online na hm.com a také na prodejně v Praze Na Příkopě 19-21.

Foto a video: H&M

#HM #novinka #limitovanákolekce

30 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page