top of page

Report: Výstava Yves Saint Laurent


Yves Saint Laurent patří mezi nejznámější návrháře světa. V Paříži máte jedinečnou možnost alespoň trochu nakouknout pod pokličku tohoto právem oceňovaného umělce, který do ženských šatníků jako první přinesl dnes již nesmrtelné smokingy. Budovu, kde tvořil od roku 1974, otevřeli široké veřejnosti a čeká tu na vás spousta originálních modelům kreseb a také videí.

Museé Yves Saint Laurent Paris najdete na adrese 5 avenue Marceau a rozhodně doporučím si předem lístky zakoupit online vyhnete se tak případným frontám u vstupu. Na celou návštěvu si vyhraďte alespoň hodinu a půl, pokud si chcete vše přečíst, shlédnout všechny filmy a klipy, které jsou zde nachystané a samozřejmě udělat několik fotek. Naštěstí vás tu žádné zákazy fotografování neomezují, jen je třeba dodržovat odstup od vystavených kusů a nepoužívat blesk.

Výstava je rozdělena na celkem 13 částí, kde se dozvíte vše od samotných počátku jeho kariéry, podíváte se pod pokličku vzniku kolekcí, jejich šití, ale také přípravě samotné přehlídky. Samozřejmostí jsou nákresy, originální modely a díky tomu, že je celá expozice přímo v sídle značky, nahlédnete i do ateliéru, kde se vše skutečně vznikalo. Ten je v původním stavu včetně pracovního stolu samotného Laurenta.

Pokud jste milovník módy, rozhodně je to místo, které doporučuji navštívit. Vždy se na podobných výstavách dozvím a naučím něco nového. A v kombinaci s faktem, že se koná v samotném srdci módní metropole světa, je to dobrá záminka, proč se do Paříže vypravit.

#YvesSaintLauren #Paris #výstava

15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page